Dluhy

Obrací se na nás mnoho společenství vlastníků s tím, že mají v domech problémy s dlužníky. Chápeme, že je velice nesnadné takové dlužníky uhlídat a domoci se peněz náležících SVJ. A ve výsledku je pak výbor mnohdy nařčen, že vůbec takovou situaci dopustil. V mnoha případech však bohužel výbor nekoná, neví jak konat nebo koná pozdě. Přitom postup pro vymáhání dluhů je poměrně jednoduchý a není ani příliš časově náročný.

Rozhodli jsme se proto ve spolupráci s naší partnerskou advokátní kanceláří vypracovat sadu vzorů dokumentů, které jsou pro vymáhání dluhů a kontrolu dlužníků potřeba. Tato sada dokumentů obsahuje jednoduchý a účinný návod, jak dluhy vymáhat, a zároveň obsahuje kompletní sadu vzorových dokumentů pro vymáhání dluhů, a to od začátku, až do konce procesu. Jednotlivé dokumenty jsou již předpřipravené a stačí pouze doplnit podrobnosti jako jméno dlužníka, dlužnou částku a podobně

Kompletní seznam vzorových dokumentů pro společenství vlastníků

Obsahuje tyto vzorové dokumenty:

  • 1) Návod, jak dluhy vymáhat
  • 2) Výzva dlužníkovi
  • 3) Předžalobní výzva
  • 4) Dohoda o splátkovém kalendáři
  • 5) Návrh na vydání platebního rozkazu
  • 6) Žaloba na dlužníka
  • 7) Návrh na nařízení exekuce

Dokumenty si můžete objednat jednotlivě, ale zároveň i jako výhodný balíček všech dokumentů najednou.

V ceně je i základní pomoc a poradenství ze strany advokátní kanceláře.

Se slevou z původních 7600 Kč za akční cenu 4290 Kč s DPH pouze do 30.11.2018

Dluhy - objednávka


Vzorové stanovy

Portál vzorovestanovy.cz provozuje Sdružení českých, moravských a slezských SVJ, pobočný spolek při Společenstvu drobného podnikání ve spojení se společností Lanterne capital s.r.o., která zajišťuje technickou stránku portálu a rozesílku vzorových dokumentů.

Veškeré námi nabízené dokumenty jsou vytvořené advokátními kancelářemi Mgr. Ladislav Drha a Nemeh, Schwarz a partneři, která se specializují na právo společenství vlastníků a družstevní právo.